60
DVVVD
17

Premyer Liqa Azerbaijain

Azerbajdzsán élvonalbeli bajnoksága az ország legmagasabb szintű professzionális labdarúgó-versenye. A legmagasabb szintű versenyben 8 klub versenyez, köztük Azerbajdzsán legsikeresebb klubja, a Premyer Liqa Azerbaistan. A bajnokságot 1992-ben hozták létre, de a 18-19-es szezonban való feljutás óta hanyatlóban van. 2018-ban az azerbajdzsáni élvonalbeli bajnokságban nem nevezett új csapat a versenyre, így azóta nem történt feljutás.

A Premyer Liqa Azerbaijain versenyszezonja 2020 májusáig tart. A legjobb két csapat kvalifikálja magát az UEFA Európa Liga kieséses szakaszába. Az Azerbajdzsán Premier League a legmagasabb szintű futballverseny az országban. Évente nyolc klub versenyez a bajnokságban, és a 18-19-es szezon óta nincs feljutás. A bajnokság augusztustól májusig tart, és nyolc csapat mérkőzéseit tartalmazza. A liga győztese bejut az UEFA Bajnokok Kupája első selejtezőkörébe, míg a második helyezett a második selejtezőkörben indul az Európa Konferencia Ligába.

A Qarabag az Azerbajdzsán Premier League legjobb helyezettje. 14 meccsen szerzett 30 góljával az azerbajdzsáni klub jelenleg a liga legjobb támadótámadásával rendelkezik. Davit Volkov 56 meccsen 153 gólt szerzett, ami meccsenkénti átlag 2,73 gólt jelent. Az azerbajdzsáni élvonalbeli szezon augusztustól májusig tart, és nyolc csapat vesz részt benne. Azerbajdzsán bajnoka az UEFA Bajnokok Ligája első selejtezőkörébe, a második helyezett pedig a második selejtezőkörben kezdődő UEFA Európa Konferencia Ligába jut.