86
VVVVN
17

Bundesliga Németország

A Bundesliga (németül „futballliga”) a német labdarúgó-bajnokság legfelső szintje és az ország elsődleges versenye. Ez a világ egyik legjobb ligája, és évek óta vonzza a rajongókat a világ minden tájáról. Íme, amit tudnod kell erről a kiemelkedő futballversenyről. Amellett, hogy a Bundesliga a németországi futball legmagasabb szintje, nemzetközi bajnokságokat is rendez. Íme néhány érdekesség erről a tornáról.

A Bundesliga nyolc UEFA Bajnokok Ligáját és hat UEFA Európa Ligát nyert. A liga négy kupagyőztesek Európa-kupáját, két FIFA Klubvilágbajnokságot és három Interkontinentális Kupát is nyert. A liga legtöbb gólt szerző klubja lett bajnok. A német bajnokság mellett a legjobb négy klub kvalifikálja magát az UEFA Champions csoportkörébe. Fiatal tehetségeinek segítésére a Bundesliga számos rangos kitüntetést fűz a nevükhöz.

A Bundesliga megalakulása előtt a német futballt amatőr szinten játszották. A részmunkaidős professzionalizmus 1949-es bevezetése előtt számos szubregionális liga létezett, Oberligen néven. Az országos bajnokságot a területi bajnokok játszották, a második helyezettek a rájátszásban. 1900-ban Lipcsében megalakult a Deutscher Fussball Bund 86 klubbal. A Bundesliga első meccsét a VfB Leipzig és a DFC Prague vívta Altonában.